1. Videoclip: Kejsi Tola - Carry me in your dreams:
Versiunea in Engleza a piesei Albaniei suna mult mai bine decat varianta Albaneza, atat de bine incat dintr-o piesa care imi era indiferenta si eram sigur ca nu se califica, ar putea intra in TOP 10 la mine, iar la predictii o trec la posibila calificata. Pronuntia fetei lasa insa de de dorit, poate si-o imbunatateste pa in mai, dar nu cred ca va reusi sa atinga performanta Oltei Boka.
Videoclipul e simplu, intr-un peisaj de toamna, dar, din pacate nu scoate in evidenta calitatile fizice ale lui Kejsi Tola. la Eurovision nu prea conteaza aspectul fizic (ex: Marija Serifovic), dar daca exista calitati, trebuie scoase in evidenta.
2. Eurovision verion of ,,Hora din Moldova":
Nelly Ciobanu va interpreta la Moscova o piesa in Romana si Engleza. Versurile in engleza sunt scrise de Aris Kalimeris, presedintele OGAE Romania. Ce a reusit el? Sa faca dintr-o piesa care o uram sa-mi fie indiferenta. O sa-i dau un vot in finala (daca se califica), asa, doar pentru textier.
3. Videoclip: Andrea Demirovic - Just get out of my life:
Muntenegru este una din favoritele mele la eurovision 2009, dar trebuie sa recunosc ca au scos un videoclip de tot rasul, cu catuse si celula. Pana acum nu observasem cat de urata e Andrea asta.
4. Zoli Adok promite ca ne va surprinde la Moscova:
In concluzie ne putem astepta la un super show din partea Ungariei. Deocamdata Zoli a reusit o mare performanta: sa ramana reprezentantul Ungariei la Eurovision 2009, lucru nereusit de Mark Zentai si Katya Tompos.
Lucian-Crusher sustine artistii romani in lupta cu pirateria
Se afișează postările cu eticheta Carry. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Carry. Afișați toate postările
sâmbătă, 21 martie 2009
Eurovision 2009 stuff
Etichete:
Albania,
Andrea Demirovic,
Aris Kalimeris,
Carry,
din,
dreams,
Eurovision 2009,
Hora,
in,
Kejsi Tola,
me,
Moldova,
Moscova,
Nelly Ciobanu,
Republica Moldova,
Stuff,
version,
videoclip,
your
vineri, 13 martie 2009
Eurovision 2009 Albania: Kejsi Tola - Carry me in your dreams
M-am gandit sa nu mai astept varianta finala a piesei Albaniei si s-o comentez varianta albaneza si nu cea finala in engleza.
Piesa: Carry me in your dreams
Muzica: Edmon Zhulali
Text: Agim Doçi
Interpret: Kejsi Tola
Limba: Engleza
Traducere: Du-ma in visele tale

Piesa Albaniei de la Eurovision 2009 mi se pare foarte simpla. Vocea lui Kejsi parca suna a karaoke, nu se compara cu vocea lui Olta Boka (Albania 2008) si nici cu piesa ei.
In albaneza nu-mi place cum suna, iar in engleza banuiesc ca nu-mi va placea deloc.
Semifinala in care participa: 2
Predictiile mele:
Semifinala: locurile 12-16
Finala: nu se califica
E mai buna ca piesa Romaniei? Nu
P.S.: Am castigat concursul organizat de monden.info pentru articolul acesta iar concertul lui Smiley a fost extraordinar.
Piesa: Carry me in your dreams
Muzica: Edmon Zhulali
Text: Agim Doçi
Interpret: Kejsi Tola
Limba: Engleza
Traducere: Du-ma in visele tale

Piesa Albaniei de la Eurovision 2009 mi se pare foarte simpla. Vocea lui Kejsi parca suna a karaoke, nu se compara cu vocea lui Olta Boka (Albania 2008) si nici cu piesa ei.
In albaneza nu-mi place cum suna, iar in engleza banuiesc ca nu-mi va placea deloc.
Semifinala in care participa: 2
Predictiile mele:
Semifinala: locurile 12-16
Finala: nu se califica
E mai buna ca piesa Romaniei? Nu
P.S.: Am castigat concursul organizat de monden.info pentru articolul acesta iar concertul lui Smiley a fost extraordinar.
Etichete:
Albania,
Carry,
dreams,
Eurovision 2009,
in,
Kejsi Tola,
me,
Moscova,
your
Abonați-vă la:
Postări (Atom)



