1. Adi Piper - a treia voce din proiectul lui Carcota:
S-a aflat si a treia voce din proiectul lui Eduard Carcota. Cel care-l va inlocui pe Mihai Traistariu este fostul solist al trupei Tabasco, Mircea Adrian Piper. Deci vom avea un trio: Luminita Anghel - Tony Tomas - Adi Piper. Pe mine ma prea incanta proiectul deoarece niciunul din cei trei nu este difuzat nicaieri in Romania la ora actuala.
2. Lora are doua piese si un duet cu Vunk:
Lora a depus trei piese in Preselectia Eurovision 2010, printre care si o colaborare cu trupa Vunk. Piesa este compusa, bineinteles, de Cornel Ilie.
3. Dalma is back:
Dalma a depus si ea o piesa in Preselectie. Piesa este compusa de Cornel Ilie, si la cum o stiu eu pe Dalma, piesa este foarte buna, deoarece ea nu ar participa cu o piesa care sa nu-i placa.
4. Edward Maya a inscris o piesa:
Cel mai cunoscut artist roman la ora actuala a depus si el o piesa in Preselectie. Putini stiu, insa, ca el a compus si unele parti din ,,Tornero", deci stie cu ce se mananca Eurovisionul. Oare cum va participa? Ca interpret, DJ sau compozitor?
Lucian-Crusher sustine artistii romani in lupta cu pirateria
Se afișează postările cu eticheta Edward Maya. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Edward Maya. Afișați toate postările
vineri, 15 ianuarie 2010
Eurovision 2010 stuff (part. 2)
Etichete:
Adi Piper,
Cornel Ilie,
Dalma,
Edward Maya,
Eurovision 2010,
Lora,
part. 2,
Stuff,
Vunk
luni, 7 decembrie 2009
Inna vs. Edward Maya. Castigator: Costi Ionita
De la o vreme, moda este sa te lauzi in numarul de vizualizari pe youtube. Daca esti artistul roman cu cele mai multe vizualizari pe youtube, atunci esti cel mai tare.
Meciul se da intre Inna si Edward Maya? Nu! Meciul se da intre Roton si Cat Music, iar cei doi sunt prinsi la mijloc. Incercand sa las deoparte simpatiile, deoarece stiti foarte bine cat de mult o ador pe Inna, o sa incerc sa va prezint faptele, dar nu o sa ma apuc sa numar vizualizarile.
Imediat dupa ce pe site-ul Innei s-a scris ca artista are peste 45 de milioane de vizualizari pe youtube, cei de la Cat Music s-au trezit sa dea un comunicat de presa cu titlul ,,Edward Maya o bate pe Inna" si in care anuntau ca piesa ,,Stereo love" are cele mai multe vizualizari pe youtube si ca in urma acestei piese, artistul are sute de concerte in strainatate.
Pana la urma, se pare ca, niciunul dintre cei doi nu este cel mai tare, deoarece Costi Ionita a ajuns la un acord cu Bob Sinclair si Shaggy pentru o colaborare in 2010, sub numele Sahara feat. Bob Sinclair & Shaggy. Daca nu cumva stau eu prost cu memoria, cred ca aceasta este cea mai mare realizare a unui artist roman in ultima vreme, iar Costi chiar trebuie laudat.
Meciul se da intre Inna si Edward Maya? Nu! Meciul se da intre Roton si Cat Music, iar cei doi sunt prinsi la mijloc. Incercand sa las deoparte simpatiile, deoarece stiti foarte bine cat de mult o ador pe Inna, o sa incerc sa va prezint faptele, dar nu o sa ma apuc sa numar vizualizarile.
Imediat dupa ce pe site-ul Innei s-a scris ca artista are peste 45 de milioane de vizualizari pe youtube, cei de la Cat Music s-au trezit sa dea un comunicat de presa cu titlul ,,Edward Maya o bate pe Inna" si in care anuntau ca piesa ,,Stereo love" are cele mai multe vizualizari pe youtube si ca in urma acestei piese, artistul are sute de concerte in strainatate.
Pana la urma, se pare ca, niciunul dintre cei doi nu este cel mai tare, deoarece Costi Ionita a ajuns la un acord cu Bob Sinclair si Shaggy pentru o colaborare in 2010, sub numele Sahara feat. Bob Sinclair & Shaggy. Daca nu cumva stau eu prost cu memoria, cred ca aceasta este cea mai mare realizare a unui artist roman in ultima vreme, iar Costi chiar trebuie laudat.
Etichete:
Bob Sinclair,
Catigator,
Costi Ionita,
Edward Maya,
Inna,
Sahara,
Shaggy,
vs.,
youtube
luni, 2 noiembrie 2009
Noul single Edward Maya: This is my life
Dupa succesul inregistrat cu Stereo love, Edward Maya revine cu un nou single. Acesta se numeste ,,This is my life" si sunt sigur ca va beneficia de acelasi succes, piesa fiind extraordinara.
[via]
[via]
duminică, 26 iulie 2009
Hitul saptamanii: Stereo love
,,Stereo love" -> interpretata de Edward Maya & Vika Jigulina.
Versuri:
,,When you gonna stop breaking my heart
I don’t wanna be another one
Paying for the things I never done
Don’t let go
Don’t let go....
To my love
Can I get to your soul
Can you get to my thoughts
Can you promise we won’t let go
All the things that I need
All the things that you need
You can make it feel so real
Cause you can’t deny
You’ve blown my mind
When I touch your body
I feel I’m loosing control
Cause you can’t deny
You’ve blown my mind
When I see you baby
I just don’t wanna let go
I hate to see you cry
Your smile is a beautiful lie
I hate to see you cry
My love is dying inside
I can fix all those lies
But baby, baby I run, but I’m running to you
You won’t see me cry, I’m hiding inside
My heart is in pain but I’m smiling for you
Can I get to your soul
Can you get to my thoughts
Can you promise we won’t let go
All the things that I need
All the things that you need
You can make it feel so real
Cause you can’t deny
You’ve blown my mind
When I touch your body
I feel I’m losing control
Cause you can’t deny
You’ve blown my mind
When I see you baby
I just don’t wanna let go
When you gonna stop breaking my heart
Don’t let go
Don’t let go....
To my love
I hate to see you cry
Your smile is a beautiful lie
I hate to see you cry
My love is dying inside
I can fix all those lies
But baby, baby I run, but I’m running to you
You won’t see me cry, I’m hiding inside
My heart is in pain but I’m smiling for you
Oh baby I’ll try to make the things right
I need you more than air when I’m not with you
Please don’t ask me why, just kiss me this tïme
My only dream is about you and I"
Versuri:
,,When you gonna stop breaking my heart
I don’t wanna be another one
Paying for the things I never done
Don’t let go
Don’t let go....
To my love
Can I get to your soul
Can you get to my thoughts
Can you promise we won’t let go
All the things that I need
All the things that you need
You can make it feel so real
Cause you can’t deny
You’ve blown my mind
When I touch your body
I feel I’m loosing control
Cause you can’t deny
You’ve blown my mind
When I see you baby
I just don’t wanna let go
I hate to see you cry
Your smile is a beautiful lie
I hate to see you cry
My love is dying inside
I can fix all those lies
But baby, baby I run, but I’m running to you
You won’t see me cry, I’m hiding inside
My heart is in pain but I’m smiling for you
Can I get to your soul
Can you get to my thoughts
Can you promise we won’t let go
All the things that I need
All the things that you need
You can make it feel so real
Cause you can’t deny
You’ve blown my mind
When I touch your body
I feel I’m losing control
Cause you can’t deny
You’ve blown my mind
When I see you baby
I just don’t wanna let go
When you gonna stop breaking my heart
Don’t let go
Don’t let go....
To my love
I hate to see you cry
Your smile is a beautiful lie
I hate to see you cry
My love is dying inside
I can fix all those lies
But baby, baby I run, but I’m running to you
You won’t see me cry, I’m hiding inside
My heart is in pain but I’m smiling for you
Oh baby I’ll try to make the things right
I need you more than air when I’m not with you
Please don’t ask me why, just kiss me this tïme
My only dream is about you and I"
Etichete:
Edward Maya,
Hitul,
love,
saptamanii,
Stereo,
Vika Jigulina
Abonați-vă la:
Postări (Atom)
