Aceasta este piesa care ar trebui sa reprezinte Republica Moldova la Eurovision 2010. Este pur si simplu superba! Acum sper ca Pavel Turcu sa nu fie un fel de arbitru si sa-i faca pe Millenium castigatori. Oricum, piesa aceasta este mai buna decat orice piesa din Selectia noastra, chiar si decat ,,Come along".
Lucian-Crusher sustine artistii romani in lupta cu pirateria
marți, 2 februarie 2010
Eurovision 2010 Romania: Luminita Anghel feat. Tony Tomas & Adrian Piper - Save their lives
Piesa Luminitei Anghel este destul buna, insa , nu m-a ingenunchia, deoarece nu prea imi plac piesele cu mesaj de pace. Acum ca stiu toate piesele participante, pot spune sigur, ca ii voi sustine pe Lora si Sonny Flame.
Si acum ca stiu toate piesele, iata TOP 16 al meu:
1. Lora & Sonny Flame - Come along
2. Tina - Love is war
3. Hotel FM - Come as one
4. Paula Seling & Ovi - Playing with fire
5. Dalma - I'm running
6. Luminita Anghel feat. Tony Tomas & Adrian Piper - Save their lives
7. Catalin - Around around
8. Anda Adam & connect-r - Surrender
9. Alexa - Baby
10. Alexandra Ungureanu - Crazy
11. Zero - Lay me down
12. Lucia Dumitrescu - See you in heaven, Michael
13. Paula Seling & Kamara - It's not to late
14. Laurentiu Niculescu - Searching for the perfect emotion
15. Pasager - Running out of time
16. Razvan Krivach - Jackpott
Si acum ca stiu toate piesele, iata TOP 16 al meu:
1. Lora & Sonny Flame - Come along
2. Tina - Love is war
3. Hotel FM - Come as one
4. Paula Seling & Ovi - Playing with fire
5. Dalma - I'm running
6. Luminita Anghel feat. Tony Tomas & Adrian Piper - Save their lives
7. Catalin - Around around
8. Anda Adam & connect-r - Surrender
9. Alexa - Baby
10. Alexandra Ungureanu - Crazy
11. Zero - Lay me down
12. Lucia Dumitrescu - See you in heaven, Michael
13. Paula Seling & Kamara - It's not to late
14. Laurentiu Niculescu - Searching for the perfect emotion
15. Pasager - Running out of time
16. Razvan Krivach - Jackpott
Etichete:
Adrian Piper,
Eurovision 2010,
feat.,
lives,
Luminita Anghel,
Romania,
Save,
their,
Tony Tomas
Eurovision 2010 Romania: Alexa - Baby
A aparut si piesa Alexei! Mie imi place, insa, se inscrie in acelasi tipar cu piesa lui Catalin si cu piesa Alexanderi Ungureanu, adica, este frumoasa, dar mai bine sa stea acasa.
Etichete:
alexa,
baby,
Eurovision 2010,
Romania
luni, 1 februarie 2010
Videoclip: Leya - Everybody
Cine este aceasta Leya? Este un produs Cat Music, cu un videoclip dragut si cu o piesa care se inscrie in tiparele pietei muzicale actuale din Romania.
Eurovision 2010 Finlanda: Kuunkuiskaajat - Tyolki ellaa

- Piesa: folk Finlandez, asemanatoare cu Portugalia 2009, foarte inocenta, insa Finlanda a avut piese mai bune in Selectie (9/10)
- Voce: ok pentru aceasta piesa (9/10)
- Aspect comercial: fetele sunt dragute, show nu prea au, dar nici nu cred ca ar merge ceva pe aceasta piesa (8/10)
- Sanse de calificare: destul de mari la public, mari la juriu (75 %)
- Sanse la victorie: nu are (10 %)
- Votul meu: il va avea
Etichete:
ellaa,
Eurovision 2010,
Finlanda,
Kuunkuiskaajat,
Tyolki
vineri, 29 ianuarie 2010
Eurovision 2010 Romania: Piese participante (part. 3)
1. Razvan Krivach - Jackpott:
Multi spun ca aceasta piesa este foarte elaborata si ar primi multe puncte de la juriu. Mie mi se pare atat de elaborata, incat pot sa spun cu mana pe inima ca este ORIBILA.
2. Pasager - Running out of time:
Daca cea a lui Krivach este oribila, aceasta o depaseste. Nu-mi place rock-ul si faptul ca piesa aceasta s-a clasat pe 4 la juriu ma face sa cred ca a primit nota 10 de la Adi Despot.
Multi spun ca aceasta piesa este foarte elaborata si ar primi multe puncte de la juriu. Mie mi se pare atat de elaborata, incat pot sa spun cu mana pe inima ca este ORIBILA.
2. Pasager - Running out of time:
Daca cea a lui Krivach este oribila, aceasta o depaseste. Nu-mi place rock-ul si faptul ca piesa aceasta s-a clasat pe 4 la juriu ma face sa cred ca a primit nota 10 de la Adi Despot.
Etichete:
Eurovision 2010,
part. 3,
participante,
Pasager,
piese,
Razvan Krivach,
Romania
Eurovision 2010 Romania: Piese participante (part. 2)
1. Alexandra Ungureanu - Crazy:
Dupa cuim stiti, imi place foarte mult Alexandra Ungureanu. Cand am auzit ca participa cu o piesa a lui Sandy Deac am crezut ca va fi ceva country, insa piesa este ok. Va fi o prezenta decenta in Finala. Doar atat insa!
2. Catalin - Around around:
O balada un pic powerfull, insa mult mai slaba decat ,,Stop". Ca si Alexandra, Catalin cred ca va trebui sa mai astepte un an.
3. Tina - Love is war:
Se vede ca este mana lui Keo. Imi place mai mult decat ,,Pleaca". Imi place foarte mult, insa nu cred ca ar prinde la Oslo. Succces Tina!
4. Zero - Lay me down:
O piesa foarte elaborata, in stilul celei de anul trecut. Daca Laur a mai evoluat din punct de vedere al prestatiei live, atunci,, aceasta piesa ar fi o solutie pentru Oslo.
Dupa cuim stiti, imi place foarte mult Alexandra Ungureanu. Cand am auzit ca participa cu o piesa a lui Sandy Deac am crezut ca va fi ceva country, insa piesa este ok. Va fi o prezenta decenta in Finala. Doar atat insa!
2. Catalin - Around around:
O balada un pic powerfull, insa mult mai slaba decat ,,Stop". Ca si Alexandra, Catalin cred ca va trebui sa mai astepte un an.
3. Tina - Love is war:
Se vede ca este mana lui Keo. Imi place mai mult decat ,,Pleaca". Imi place foarte mult, insa nu cred ca ar prinde la Oslo. Succces Tina!
4. Zero - Lay me down:
O piesa foarte elaborata, in stilul celei de anul trecut. Daca Laur a mai evoluat din punct de vedere al prestatiei live, atunci,, aceasta piesa ar fi o solutie pentru Oslo.
Etichete:
Alexandra Ungureanu,
Catalin,
Eurovision 2010,
Keo,
part. 2,
participante,
piese,
Romania,
Tina,
Zero
Abonați-vă la:
Postări (Atom)
